MusImage !
Aby mieć pełen dostęp do forum zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

Join the forum, it's quick and easy

MusImage !
Aby mieć pełen dostęp do forum zaloguj się. Jeśli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.
MusImage !
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

Napis z teksturą!!!!!

Go down

Napis z teksturą!!!!! Empty Napis z teksturą!!!!!

Pisanie by Dragonin Sro Lis 26 2008, 01:36

OTO TUT:
1. Tworzymy nowy dokument i wykonujemy napis Narzędzia tekstowe w miarę duży i nie za cienki, najlepiej czarny.


Tworzymy zaznaczenie z tekstu - Warstwa -> Przezroczystość -> Kanał Alfa na zaznaczenie. Robimy nową warstwę na samej górze. Otwieramy jakiś obrazek czy zdjęcie, którym chcemy wypełnić nasz tekst i kopiujemy go do schowka [Ctrl + C]. Obrazek musi być większy od naszego tekstu. Mając zaznaczoną nową, pustą warstwę wybieramy Edycja -> Wklej do i zakotwiczamy. Nie usuwamy jeszcze zaznaczenia.


Tworzymy nową warstwę na górze i wypełniamy ją białym kolorem [Ctrl + .] Zmniejszamy zaznaczenie o 1 px - Zaznaczenie -> Zmniejsz. Usuwamy zawartość zaznaczenia poprzez Edycja -> Wyczyść, skrót [Delete]. Usuwamy też zaznaczenie [Shift + Ctrl + A].


Ale brzydalstwo nam wyszło. Teraz przechodzimy do warstwy z czarnym tekstem. Klikamy Warstwa -> Dopasuj wymiary warstwy do obrazu. Dalej rozmywamy ją Filtry -> Rozmycie -> Rozmycie Gaussa, promień 10.
efekt:
http://images2.fotosik.pl/178/7c76596166e9c6dc.png




Minuta zabawy więcej w mapowanie wypukłości, zmniejszyłem jeszcze krycie białego obrysu. Jako bazę przy mapowaniu wykorzystałem z duplikowaną i połączoną z białym tłem warstwę cienia.

Dragonin
10 %
10 %

Male Liczba postów : 41
Pochwały :
Napis z teksturą!!!!! Left_bar_bleue24 / 10024 / 100Napis z teksturą!!!!! Right_bar_bleue

Reputation : 0
Points : 0
Registration date : 11/11/2008

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach